AquaMaster Inverter

Popis

5 modelov od 3 kW do 48 kW, plynulá regulácia výkonu TČ. S druhým frekvenčným meničom i regulácia otáčok a výkonu ponorného čerpadla.

 

AquaMaster Inverter

Tepelné čerpadlo voda-voda, zvlášť vhodné pre aplikácie so systémom studní. Po celý rok vám tepelné čerpadlo Inverter AquaMaster Inverter voda-voda zabezpečí príjemnú tepelnú pohodu a ohrev TUV a najnižšie prevádzkové náklady. Výkonový rozsah TČ je: 3-8 kW, 5-12 kW, 7-22 kW, 7-35 kW, 7-48 kW

Pracuje s najvyššou účinosťou a prevádzkovou spoľahlivosťou. Vďaka teplote výstupnej vody až 60°C je teda vhodné aj pre rekonštrukcie vykurovacích systémov. Frekvenčný menič zabezpečí dlhú životnosť tepelného čerpadla a vysokú účinnosť COP=6,34 ! Kompresor TČ s frekvenčným meničom prispôsobuje výkon aktuálnej tepelnej potrebe objektu a vykurovací systém vďaka tomu nevyžaduje inštaláciu akumulačnej nádoby.

Tento typ tepelného čerpadla môže byť  vybavený za príplatok i druhým frekvenčným meničom pre reguláciu otáčok ponorného čerpadla. Tým sa okrem predĺženia životnosti ponor.čerpadla zvýši i COP =6,5.  Všetky TČ typu voda-voda do 20 kW výkonu môžu byť vybavené na primárnej strane koaxiálnym výmenníkom, a preto nie je nutné predraďovať oddeľovací výmenník z dôvodu usadzovania vápenatých usadenín vplyvom tvrdosti vody, čím sa šetria zákazníkom značné financie. Koaxiálny výmenník je bez navýšenia ceny a jedná sa o svetový unikát nielen na českom a slovenskom trhu. TČ typu voda-voda môžu byť za príplatok vybavené setom pre lacné pasívne chladenie podlahou.

Zaradenie
Voda-voda